-
Jak správně zálohovat web na WordPressu?
Co všechno se musí ve WordPressu zálohovat? Jak to provést ručně a jaký zvolit nástroj, který to bude dělat automaticky za vás? Využijte cloudu a o svá data už nikdy nepřijdete.
-
Stránka s náhodným obsahem
Dejte uživateli možnost přečíst si cokoliv a ať náhoda rozhodne o tom, co to bude. Výkonnostně to nebude dosahovat na ručně vybírané podobné příspěvky, ale pokud bude pokud máte čtenáře s dobrou karmou…
-
Jak vkládat javascriptové proměnné do šablony
Vkládejte si do zdrojového kódu javascriptové proměnné pohodlnou cestou. V článku navíc naleznete i tip, jak je využít pro měření custom dimenzí v Google Analytics.
-
Jak si vytvořit SnapWordPress
Příklad scriptu, který dokáže automaticky mazat články po určité době. Je na vás, jestli zadáte určitou dobu po publikaci nebo u každého článku ručně definujete, kdy má expirovat.
-
Shortcode pro načítání dat z CSFD.cz
Pokud na WordPressu chcete zobrazovat hodnocení jednotlivých filmů z csdf, případně nějaké údaje, bude se vám jistě hodit tento jednoduchý shorcode. Načte data z API, nacachuje a zobrazí. Jednoduché a prosté.
-
Jak dostat do svého RSS feedu obrázky a rozesílat je přes MailChimp?
Návod, jak jednoduše upravit RSS feed svého blogu, aby v něm byly obsaženy obrázky a daly se implementovat do emailových šablon v MailChimpu.
-
Jak zjistit, odkud přišel návštěvník, který okomentoval váš web?
Co si takhle zahrát na Big Brothera a dozvědět se něco o čtenářích svého webu? Třeba odkud ti, co u vás rádi zanechají komentář, přicházejí.
-
Jak správně vkládat scripty a styly do šablony
Pro efektivnější a rychlejší web na WordPressu není možné styly a scripty jen tak plácnout do šablony. Díky jejich zaregistrování do systému pak s nimi mohou pracovat například cachovací pluginy. Ty je zmenší a rovněž sníží počet požadavků na celý server.
-
Robots.txt aneb jak se vypořádat s těmi zlými a usměrnit ty hodné
Ačkoliv je internet doménou lidí, tak se na něm pohybuje stále větší a větší množství robotů. Ti navštěvují Vaše stránky především kvůli indexování obsahu, analyzování odkazů, případně třeba spamování. Soubor robot.txt vám tyto živly alespoň částečně umožní usměrnit.
-
Struktura databáze WordPressu
Pokud chcete pochopit, jak vlastně samotný WordPress funguje, určitě vám pomůže základní znalost struktury jeho databáze. Ta se zkládá z celkem 11 tabulek, které ještě mohou rozšiřovat pluginy. Každá má svůj prefix, nejčastěji wp_, který se nastavuje běhěm instalace WordPressu a vytváření databáze.