-
Vlastní WordPress šablona #5 – Komentáře
V pátém díle tutoriálu o vytváření WordPress šablon se podíváme na zoubek komentářům. Jak je zobrazit a jak vložit na stránku ten správný formulář.
-
Jak si customizovat administraci WordPressu
Nebuďte otroky administrace WordPressu. Existuje spousta možností, jak si ho přenastavit a stejně pluginů, se kterými dokážete mnohem více. Pár kliků vám ušetří spoustu času a hlavně nervů.
-
Vlastní WordPress šablona #4 – Vzhledy pro jednotlivé sekce
Šablona v šabloně. Tak bychom mohli nazývat vzhledy pro všechny ty hlavní stránky, obyčejné stránky, příspěvky, jejich výpisy, vyhledávání, chybové hlášky, detaily příloh či custom posts. Je toho veliký strom a dnes si ukážeme, jak se v něm vyznat.
-
Vlastní WordPress šablona #3 – Příprava hlavičky, patičky a postranního panelu
V pořadí třetí díl tutoriálu o vytváření WordPress šablon. Konečně si budeme moct vyzkoušet vložení stylů a scriptů a dokonce i integrací sidebarů.
-
Vlastní WordPress šablona #2 – Výpis článků
Další díl tutoriálu o vytváření WordPress šablon se bude zabývat výpisem článků.
-
Vlastní WordPress šablona #1
V první části tutoriálu o vývoji vlastní WordPress šablony se dozvíte, jaké znalosti byste měli mít a jak si připravit pevnou půdu, na které se bude při programování stavět.
-
Filtry a akce
Filtry a funkce jsou veledůležitým nástrojem pro složitější úpravy ve WordPressu. V mnohém vám usnadní a také zrychlí práci.
-
Rozdíl mezi query_posts, get_posts a new WP_Query
Pokud byste se pustili do upravování nebo dokonce vytváření nových šablon pro WordPress, je bezpodmínečné znát, jak fungují výpisy článků. Bez této znalosti by se mohlo jednoduše stát, že by se vám začal mísit obsah několika příspěvků dohromady.
-
Jak se bránit nájezdům robotů #1
Připravuji novou sérii článků o tom, jak se s WordPressem bránit proti nájezdům robotů. Zatím ještě netuším, kolik bude mít dílů (a zda ta číslovka bude vůbec větší než jedna), ale sám se s tímto problémem teď potýkám, takže bude vycházet z reálných zkušeností.
-
Jak nainstalovat češtinu do WordPressu
Ano, jak všichni správně víte, tak WordPress je pravidelně překládán do češtiny (v poslední době to trochu vázne, ale měl by to být jen dočasný problém). Ovšem, může se stát, že si stáhnete anglickou verzi nebo vám hosting sám vytvoří cizojazyčnou mutaci. Vy si web nastavíte, vložíte články a ejhle, uvědomíte si, že potřebujete nahodit…