Plugin – Facebook like data

V rubrice: Pluginy | Obtížnost:

Mnoho uživatelů WordPressu (ale i webových stránek obecně) se potýká s tím, že jejich stránka na Facebooku zobrazuje špatný náhledový obrázek. Ke sdílenému článku naprosto irelevantní, což čtenáře určitě nepřitáhne, spíše odradí.

Řešení je v podobně takzvaných metadat, pomocí nichž Facebooku řekneme, jaké obrázky má zobrazit. Ty lze přidat ručně do šablony nebo použít plugin, který jsem vytvořil.

A čím se vlastní liší od těch v depozitáři WordPressu? Jednat ho už nemusíte hledat – máte ho před sebou a navíc česky. Dále obrázek, který pro Facebook použije, nemusí být pouze ten náhledový definovaný ve WordPressu. Pokud totiž žádný nepřidělíte, automaticky si najde první v textu a použije ho. Rovněž dokáže najít i youtube video a to použít jako náhledový obrázek.

V nastavení si pak můžete určit, který obrázek má být výchozí a rovněž se definovat jako správce stránky, čímž se vám odkryjí některé přehledy na Facebooku.

Hodnoty si nezapomeňte otestovat na developers.facebook.com/tools/debug. Rovněž se ujistěte, že v hlavičce nějaká og:data už nemáte.

Odkaz ke stáhnutí: wordpress.fabulator.cz/wp-content/uploads/facebook-like-data.zip

Pokud by se při použití pluginu vyskytl nějaké problém, neváhejte napsat do komentářů. Jestliže vás napadá nějaké vylepšení, učiňte totéž.

V rubrice: Pluginy | Obtížnost:

Komentáře

  1. Ahoj, nahrál jsem si tvůj plugin, ale chtěl bych také používat na stránkách tlačítka odkazující na FB Twitter G+ jako máš ty, tak aby se mi neztratili při posunu stránky nebo abych je mohl vložit do Widgetu. Prosím o radu a s pozdravem Stanislav Kašpar

Comments are closed.