Začínáme s WordPressem, 7.část – V administraci příspěvků

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Dnes si ukážeme chytré úpravy, které nám usnadní pohyb a především listování v administraci. To nejen v příspěvcích, ale i ve stránkách, odkazech či komentářích, které využívají stejný interface. Jako ve většině případů i zde můžete použít pluginy, které váš WordPress patřičně vylepší.

A jak může vypadat takový upravený výpis?

Všimněte si především tlačítka „Nastavení zobrazovaných informací“, které jako vždy nabízí zajímavá nastavení. Jedná se především o možnost změnit počet položek, které chcete na jedné stránce zobrazit. Čím více jich mít budete, tím méně budete muset stránkovat, ale tím déle bude načítání trvat.

Rovněž si můžete skrýt sloupce, které ve výpisu nechcete. Pokud píšete osobní blog, tak vám třeba takový autor pro vás bude naprosto zbytečný a jen zabírá místo. Určitě jste si také všimly, že na obrázku mám jiné sloupce pro skrytí/zobrazení než vy. Mohou být přidávány automaticky různými pluginy (u mě třeba All in one seo pack), ale můžete si je také sami vytvářet pomocí pluginu Codepress Admin Columns. Ten vám vřele doporučuji.

Na výběr máte buď předdefinované atributy jako ID, Náhledový obrázek, počet slov, stručný výpis, datum poslední modifikace… nebo přidávat uživatelská pole. Těch můžete přidávat více a definovat i jejich podobu – hodnotou může být obyčejný text, obrázek, datum nebo odkaz na článek. Poradí si s hodnotami oddělenými čárkou.

Samozřejmě je možné pomocí drag and drop změnit jejich pořadí.

Můžete si klidně všechny položky zapnout najednou a jejich skrytí či zobrazení kontrolovat na jednom místě – přímo ve výpisu, jak jsme si o pár odstavců výše ukázali.

Všimněte si, že samotné články můžete filtrovat podle data a kategorie. To buď selectboxy nahoře nebo kliknutí odkazy rubrik a štítků v jednotlivých sloupečcích. Filtrování si můžete ještě rozšířit o autora pluginem Admin author filter.

Tipy na další pluginy

Admin Management Xtended – Rychlá editace článku přes ajax. Upravit můžete status, změnit tagy, autora, datum okamžitě bez zbytečného proklikávání. WordPress sice v základu nabízí rychlé úpravy, ale i k němu se musíte doklikat a navíc nenabízí takový komfort.

Add Admin CSS – Upravte si v administraci kaskádové styly. Je na vás jestli si nějaké prvky skryjete či si změnšíte/zvětšíte písmo. Stačí třeba použít tento kod:

.widefat tbody th,.widefat tbody td {padding-top: 1px !important; padding-bottom: 1px !important}

a váš výpis článků se stane kompaktnější, což se hodí zvláště na menších monitorech.


Začínáme s WordPressem

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Komentáře

 1. Dobrý den, moc děkuji za Vaše články, pomohly mi mnohé objasnit. Potřeboval bych ale ve WordPressu na svých stránkách nastavit, aby se tam uživatelé dostali po přihlášení (na některé stránky/=záložky v menu/, a aby to bylo po přihlášení, ne jen po zadání hesla). Ve Vašem textu jsem to nenašel, byl bych moc rád za Vaši odpověď.

 2. Dobrý den,

  předem chci poděkovat za super článek. A mám ještě dotaz ohledně administrace obrázků a objektů na webu. Nejde o blog, ale o stránky, kde nabízíme ubytování na naší chalupě, kde se bude obsah měnit cca 1x za 3 týdny. Jde mi o to, aby si mohl správce webu sám upravovat z administrace texty a obrázky. Například by na stránce byly 4 objekty s textem a 4 obrázky. Jak takovou situaci přehledně a čistě řešit? Chtěl bych se naučit upravovat si šablony sám a velice bych ocenil Váš názor.
  Přikládám takový náčrt, jenom pro nastínění problému: http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=914061322218

  Děkuji,

  Ondra Komár

  1. Dobrý den,

   bohužel neznám Vaší úroveň znalostí WordPressu a obecně HTML, k řešení takové věci, ale určitě potřebujete už mít základy obojího. Nechci to tu do komentářů vypisovat detailně, ale pokusím se nastínit řešení.

   Pokud ty čtyři objekty jsou čistě mimo obyčejné články, vytvořil bych si nový postype, klidně přes plugin – https://wordpress.org/plugins/custom-post-type-ui/ Jednotlivým objektům bych přidal text a nahrál náhledový obrázek. A výpis jednotlivých objektů pomocí WP Query – http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query Je tom spousta příkladů.

   Michal

 3. Dobrý den, jsem začátečník tak se nezlobte.
  Je možné přes wordpress editovat statickou stránku ? Mám na mysli, třeba stranu kde jsou vypsány kontakty, tak aby si to uživatel mohl přes administraci ve WP upravit sám, nebo je nutné to měnit přímo ve zdrojovém kódu HTML ? Děkuji Hezký den

  1. Dobrý den,

   záleží jak je řešená šablona, ale obecně jsou všechny stránky v administraci upravitelné pod položkou „Stránky“. Tj. není třeba řešit úpravou zdrojového kódu.

   Michal

Comments are closed.