Tlačítka sociálních sítí

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Můžete je nemít rádi, můžete je proklínat, můžete jim dokonce slibovat věčná muka v plamenech pekelných, ale sociální sítě to neodradí. Možná spíše posílí. Jejich slizká chapadla se budou nadále plížit temnými uličkami internetu. Pokud se tedy nechcete vehementně bránit a naopak jim toužíte otevřít svá vrátka, pak dnešní článek je určen přesně pro vás.

Přidat tlačítko sociální sítě do článku nebo stránky je v celku jednoduché. Stačí do šablony vložit kód, který vám Twitter a Facebook nabízí na zlatavém talíři. Aby se však tlačítka vázala ke konkrétním článkům, když jsou ve výpisu zobrazeny ve vyšších počtu, je třeba provést jisté zásahy. Jako první pán na holení se nám hlásí Twitter.

Máme možnost nastavit svůj Twitter účet, url a název článku. Potřebný kód vypadá takto:

<a class="twitter-share-button" href="http://twitter.com/share" data-url="<?php the_permalink(); ?>" data-text="<?php the_title(); ?>" data-count="horizontal" data-via="fabulatorcz">Tweet</a><script type="text/javascript" src="http://platform.twitter.com/widgets.js"></script>

Facebookovské tlačítko „líbí se mi“ je ještě o kousek jednodušší, protože po nás chce jen permalink. Tak na nic nečekejme a nakrmme ho.

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=<?php the_permalink(); ?>&amp;layout=standard&amp;show_faces=true&amp;width=450&amp;action=like&amp;font=lucida+grande&amp;colorscheme=light&amp;height=80" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:80px;" allowTransparency="true"></iframe>

A nyní mohou vaši sociálně chtiví návštěvníci sdílet se svými přáteli informace z pohodlí vašeho webu.

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Komentáře

 1. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, pomocí jakého pluginu je vlevo utvořena lišta se sociálními ikonami? Nemuzu nikde podobny plugin najit.
  Díky
  Laichman

  1. Dobrý den, lišta není tvořena pomocí žádného pluginu, ale ručně vložena do šablony.

   Michal Ozogán

 2. Věta“ Aby se však tlačítka vázala ke konkrétním článkům, když jsou ve výpisu zobrazeny ve vyšších počtu“ mi nedává plně smysl, mohl byste to nějak rozvést?
  Díky

Comments are closed.