Tip na plugin: What The File

V rubrice: Pluginy

Plugin What The File se hodí především pro uživatele, kteří se seznamují s novou šablonou a potřebují v ní dělat určité změny. Mohou velmi jednoduše zjistit, jaký php soubor upravit.

Dnes vám představím plugin, který se bude hodit jak pokročilým uživatelům, tak i začátečníkům, kteří se pokoušejí udělat nějaké menší zásahy do kódu. Pro soubory šablony má WordPress svá pravidla, která se dají nejlépe zobrazit v takovémto krásném diagramu. Občas je to ale trochu opruz hledat, který soubor je třeba upravit. A právě s hledáním pomůže plugin What The File.

Po jeho instalaci nečekejte žádná složitá nastavení, protože funguje na velice jednoduchém principu. Přepněte si na frontend webu a zobrazte si stránku, kterou chcete analyzovat. V horní liště vpravo se objeví informace, jaké soubory se používají k vykreslení. Odpadá tak nutnost hledat v php souborech „kde se to sakra načítá.“ a jít pěkně na jistotu.

V případu v obrázku můžeme vidět, že šablona se nachází v souborech archive.php a content.php.

plugin

Plugin samozřejmě není všemocný. Nedokáže rozpoznat, co se používá jako šablona hlavičky, patičky nebo sidebaru. Umí poznat pouze základní templatovací soubor a ty, které jsou volány přes funkci get_template_part(). I tak se ale stane užitečný pomocník při práci s šablonami, které ještě příliš dobře neznáte.

Odkaz ke stažení: wordpress.org/plugins/what-the-file

V rubrice: Pluginy