Text za každým n-tým článkem

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Dnešní tip pro WordPress bude určený především těm, kteří by rádi vkládali na stránku reklamy. Často lidé chtějí, aby se jim banner zobrazil ve výpisu například pod třetím příspěvkem a následující script problém řeší:

Nejdříve musíte v šabloně najít správný soubor, což při dnešní rozmanitosti šablon nemusí být jednoduché. Obyčejně to je index.php nebo loop.php. Někde najdete ještě například archive.php, author.php, tag.php. Musíte je upravit všechny. Samotné vypisování ve WordPressu vypadá nějak takto:

//provede se před výpisem
while (have_posts()) :
the_post();
the_content();
//vypisování článku
endwhile;
//provede se po výpisu

Abychom zjistili, jaký příspěvek právě vypisujeme, deklarujeme na začátku proměnou $cisloClanku. Po vypsání článku k ní vždy přičteme jedničku. Pokud chceme, aby se text vypsal nad třetím článkem, bude kód vypadat takto:

$cisloClanku = 1;
while (have_posts()):
  if ($cisloClanku == 3)
    echo "Text, který chcete vypsat.";
  the_post();
  the_content();
  $cisloClanku++;
endwhile;

Chcete aby se daný text objevil nad každým druhým článkem? Není problém. Stačí takto upravit 3. řádek:

if($cisloClanku%2 == 0) echo "Text, který chcete vypsat.";
V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Komentáře

 1. Dobrý den, děkuji za návod. Zkoušel jsem několik úprav, ale bohužel mi to nefunguje úplně podle mých představ (ten text se mi zobrazuje 3x za sebou mezi prvním a druhým excerptem). Nejspíše to mám v kódu blbě vyřešené. Můžete mi prosím poradit?

  <div id=“jeden_prispevek“ class=“““>
  <a href="“ rel=“bookmark“ title=““>

  Vloženo:

  Děkuji

  1. Dobrý den, bohužel nemohu přesněji poradit. Mohou to způsobovat nějaké zvláštní vypisování článků v šabloně, což z dodaných informací nedokážu posoudit.

Comments are closed.