Jak získat Twitter karty

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Twitter v nedávné době umožnil zobrazit detaily vašich článků v Tweetech. Má to ještě své mouchy, občas to nefunguje a tzv. karty se nedají získat úplně jednoduše.

Je o ně nejdříve třeba pro svou doménu zažádat a počkat, zda budou schváleny. O tom vám nedojde žádná zpráva, ale poznáte to jednoduše tak, že se začnou zobrazovat. Můj blog fabulator.cz dostal zelenou, takže to určitě není jen záležitostí velkých webů.

Více o Twitter cards na oficiálním webu – dev.twitter.com/docs/cards

Existují 3 základní typy karet – článek, obrázek a video. Dnes si ukážeme, jak vytvořit kartu článek, ostatní mi pro obyčejné weby nepřijdou až tolik důležité. Do hlavičky vaši stránky je třeba vložit něco takového:

<?php if (is_single()) { ?>
  <meta name = "twitter:card" value = "summary" />
  <meta name = "twitter:creator" value = "@TWITTER_AUTORA" />
  <meta name = "twitter:site" value = "@TWITTER_STRANKY" />
  <meta name = "twitter:url" value = "<?php the_permalink(); ?>" />
  <meta name = "twitter:title" value = "<?php the_title(); ?>" />
  <meta name = "twitter:description" value = "<?php the_excerpt(); ?>" />
  <?php
  if (current_theme_supports('post-thumbnails')) {
    ?><meta name="twitter:image" value="<?php $obr = wp_get_attachment_image_src(get_post_thumbnail_id(), array(500, 800));
    echo $obr[0]; ?>" /><?php
  }
}
?>

Nezapomeňte změnit @TWITTER_AUTORA a @TWITTER_STRANKY. Obojí musí začínat zavináčem. Poté už musíte vyplnit tento formulář a čekat. Snad jen bych dodal, že položka „Example Photo Card URL:“ je sice psaná jako vyžadovaná, ale já ji nechal prázdnou a můj blog byl i přesto schválen.

Pro ty z vás, kteří se nechtějí hrabat v šabloně, jsem připravil plugin. Jedná se o rozšíření Facebook like data. Po jeho použití se vám tak zobrazí jako informace jak pro Facebook, tak i pro Twitter. Stahuje na wordpress.fabulator.cz/wp-content/uploads/facebook-like-data1.zip

Na závěr bych jen řekl, že u starší článků mi Twitter karty nefungují a objevují se pouze u nově publikovaných. Nejspíše je zde nějaká cache, která se jen tak nemaže.

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Komentáře

 1. Moc pěknééé. Zajímalo by mě do jaké doby se ti to projevilo? Děkuji. A prosím dej si na blog Subscribe To Comments, ať vím, kdy odepíšeš 🙂 Díky 🙂

  1. K webu wordpress.fabulator.cz jsem posílal žádost v den psaní článku a dnes jsem ozkoušel, že se mi twitter karty zobrazují. Takže by to nemělo být více než 10 dní.

 2. Zdravím, vložil som upravený kód do header.php medzi a , konkrétne pred ale nefungovalo to a zle sa zobrazovala stránka. Tak som sa riadil návodom na webstránke Twitteru pre developerov ale stále to robí 🙁 http://i48.tinypic.com/29z94pu.png Vkladám to dobre do hlavičky? Vďaka za odpoveď

  1. Podle toho, co je na obrázku usuzuji, že je tam nějaká syntaktická chyba. Na co je třeba dávat pozor, kam se kod vkládá. Veškeré php scripty jsou odděleny tagy < ?php a ?> (nebo < ? a ?>) a ty se nemohou nijak vnořovat, ale musí stát vedle sebe.

Comments are closed.