Jak získat autorství ve vyhledávání Googlu

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Po spuštění své sociální sítě se Google snaží postupně do vyhledávání začleňovat sociální prvky. Začalo to jednoduchým plusovým tlačítkem, díky němuž jste ve výsledcích mohli vidět, jaké stránky se vašim přátelům z kruhů líbí. A pokračuje to možností získat autorství u svých článků.

Ve výsledcích se pak objeví vaše fotka a navíc i odkaz na Google plus profil. Oproti ostatním výsledkům okolo máte silnou zobrazovací výhodu. Vypadá nějak takto:

Autorství na google

Nevýhodou je, že u nás zatím nefunguje příliš dobře, respektive vůbec. Autorství se zobrazuje v případě, že si nastavíte jazyk na angličtinu. Nicméně je to určitě dobrá investice, protože začlenění i do našeho, českého vyhledávání je jen otázka času. Jak tedy na to?

1. První krok je vytvořit se svůj účet na google plus, pokud ho náhodou ještě nemáte.

2. Přidejte do svého webu odkaz na google plus profil s atributem ?rel=author Pokud má váš profil url https://plus.google.com/109888980413832680050, vložíte na web odkaz https://plus.google.com/109888980413832680050?rel=author jako odkaz. Autorství můžete získat, jak k jednomu článku, tak i k celému webu, pokud ho vložíte například do patičky.

3. Nyní musíte upravit své odkazy na google plus profilu. Požadovanou doménu (či subdoménu) přidáte do části „přispívám do“.

Příspívám do

4. Jako poslední si můžete zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. Kontrolu provedete na www.google.com/webmasters/tools/richsnippets Pokud jste nastavili autorství správně, ukáže se vám ve výstupu zelená hláška: Verified: Authorship markup is verified for this page.

Je nutné brát na vědomí, že Google se k zobrazení vašeho autorství nijak nezavazuje. Co jsem zatím vysledoval, tak někomu se zobrazí veřejně, někomu pouze lidem z kruhů. Rovněž musíte počkat, než google změnu zaznamená. Buďte tedy trpěliví.

EDIT 26.5.2012: Už je to i v českém jazyce.

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Komentáře

 1. Tak teda nevím, zkoušel jsem obojí autorizaci (mail, i odkaz) a stále nic. V ověření mám vše zelené. Nevím, co mám špatně, ale prostě nikdy mi to v google neukáže autorství (viz třeba tento příklad)

  P.S. Dal jsem tomu časovou prodlevu 2 měsíce, a stále nic :-/

  1. Koukal jsem na to a zdá se, že máš všechno v pořádku a nenapadá mě, kde by mohl být problém. Mně samotnému to šlo poměrně rychle.

 2. Dobrý den, jsem úplný začátečník a potřebuju poradit jak vložit odkaz na můj web

  1. Dobrý den,
   vůbec nechápu k čemu se dotaz vztahuje. Myslím, že ani nesouvisí se samotným článkem. Obecné dotazy zkuste prosím lépe formulovat a vyzkoušet třeba forum podpory http://www.separatista.net/forum

   Michal

Comments are closed.