Jak vytvořit vlastní sidebar?

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Widgety jsou ve WordPressu jednou z mocných zbraní. Pro jejich vkládání si však musíte vytvořit sidebary. Pokus je šablona na požadovaných místech nemá, může Vám tento tip říct, jak na to.

Pokud byste do šablony rádi integrovali své vlastní pole pro widgety, mohu vás potěšit. Je to opravdu jednoduché. Stačí vám v podstatě jen vložit dva kusy kódu. Nejdříve samotnou iniciaci sidebaru, po které vám se objeví v administraci, vložte do souboru šablony functions.php

register_sidebar(array(
  'name' => 'Název sidebaru',
  'id' => 'id-sidebaru',
  'description' => 'Popis sidebaru',
  'before_widget' => '<li id="%1$s"> - text před widgety',
  'after_widget' => '</li> - text za widgety',
  'before_title' => '<h3> - text před nadpisem widgetu',
  'after_title' => '</h3> - text za nadpisem widgetu',
));

Poté je nutné, aby samotná šablona sidebar s nadefinovanými widgety zobrazila návštěvníkům. Vyberte tedy vhodné místo v šabloně a vložte následující kód.

<?php if (function_exists('Název sidebaru') dynamic_sidebar( 'Název sidebaru' ); ?>
V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Komentáře

 1. Jááj,určitě je to pro někoho dobré,ale za prvé já těm názvům nerozumím a za druhé mi ty kody nic neříkají,já bych jen potřebovala aby mi to nějaká dobrá duše udělala,podle toho jak si představuji.Asi to je jednoduché ale já to prostě nezvládám :/

  1. Pro někoho, kdo s weby nemá vůbec žádné zkušenosti, to určitě jednoduché není. Většina příspěvků z rubriky tipy a triky je určitě pro někoho, kdo má znalosti HTML, CSS a alespoň částečně PHP. Obecné návody určené pro obyčejné uživatele.

   Obecně úpravy šablon nejsou jednoduchou záležitostí a jak říkáš, potřebuješ nějakou dobrou duši. Pokud mě lidé kontaktují, rád jim poradím, pokud požadované úpravy nejsou složité. Peníze za to neberu, i když následný odkaz na mě na webu vítám.

Comments are closed.