Začínáme s WordPressem, 6.část – Menu

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Pakliže se zrovna s WordPressem právě seznamujete, můžete být rádi, že jste nezažili éru bez možností úprav menu. Tehdy se do něj automaticky vecpaly všechny pages a upravovat jste je mohli prakticky jen pomocí zásahů do šablony nebo instalací pluginů. Teď je všechno jednoduché interaktivní a prosté.

Vše potřebné naleznete pod položkou Vzhled->Menu. V prvním boxu, vlevo nahoře, je seznam umístění v šabloně, kam můžete vámi vytvořená menu vložit. Nejste ovšem omezeni pouze na ty, lze je vkládat rovněž i jako widgety do sidebarů. Pod tímto boxem, se nachází seznam odkazů, které můžete do menu přidávat.

Jsou tu kategorie, pages a i vlastní uživatelské odkazy. Pozor! Pokud vkládáte domovskou stránku, nečiňte tak jako uživatelský odkaz, ale nalezněte si ji přímo v pages. Nemuselo by fungovat zvýraznění aktuální stránky v šabloně.

V pravé části administrace si pak jednotlivé položky pomocí drag&drop přizpůsobujete. A to jak pořadí, tak i úroveň hiearchie. Dejte si ale pozor, některé šablony podporují pouze jednu úroveň a druhá by vám mohla rozhodit web.

Co byste určitě neměli přehlédnout, je tlačítko Nastavení zobrazovaných informací. WordPress pod něj mnohdy schová velmi užitečné věci. Zaškrtnou si můžete jak přidávání tagů či příspěvků (a dalších uživatelský post type vytvořených pomocí pluginů), tak i úpravy různých atributů u odkazů.

Jednotlivé položky si můžete rozkliknout a jejich atributy pak upravovat. Co určitě stojí za zmínku, je úprava textu odkazu – nemusí být stejný jako stránka, na kterou vede, a checkbox otevřít v novém okně. Ostatní už nejspíše příliš nevyužijete.


Začínáme s WordPressem

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost: