Přidejte ke svému Twitter buttonu hashtagy

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Twitter vám dal k k dispozici tlačítko, díky kterému mohou vaši návštěvníci jednoduše tweetnout o vašich článcích. To je sice hezké, ale pojďme si ho ještě trošku vylepšit. Co nám vlastně chybí k radosti? No přeci hashtagy, označte svůj příspěvek pořádně.

Twitter navíc při posledním redesingu přidal i nové možností pro sdílecí tlačítko, takže celý postup bude o něco jednodušší, než jsem původně předpokládal. Dobře, jak se budou přidávat ty kouzelné hashtagy? Použijeme WordPress štítky.

I přes to, že Twitter přináší lepší podporu hashagů, tak je tady několik úskalí. Musí být odděleny čárkou a nesmí mezi nimi být mezera. Podpora českých znaků je na tragické úrovní, takže je třeba odstranit rovněž diakritiku. Ve výsledku budete muset přidat kód hned do tří souborů.

Do functions.php přidáte:

setlocale(LC_ALL, 'czech');

Do footer.php

<script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");</script>

A konečně k samotnému článku (většinou to bývá single.php) Zde ještě upravte data-via a data-related na vaše twitter účty. Případně je můžete klidně bez černého svědomí smazat.

Rovněž můžete k data-hashtags dopsat nějaké slovo, které se později objeví u každého článku. Já tu například používám WordPress. Opět platí, že pokud ho nechcete mít, smažte ho.

<a class="twitter-share-button" href="https://twitter.com/share" data-url="<?php the_permalink() ?>" data-text="<?php the_title(); ?>" data-via="fabulatorcz" data-lang="en" data-size="large" data-related="wordpresstipy" data-hashtags="<?php $posttags = get_the_tags();
if ($posttags) {
    foreach ($posttags as $tag) {
        echo iconv("utf-8", "us-ascii//TRANSLIT", str_replace(' ', "", $tag->name)) . ',';
    }
} ?>wordpress">Tweet</a>

Poté stačí zkontrolovat zda je všechno bezproblémové a funkční. V praxi si to můžete vyzkoušet klidně i zde. Doufám, že se vám toto nové vylepšení bude líbit.

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost: