Jak nainstalovat češtinu do WordPressu

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Ano, jak všichni správně víte, tak WordPress je pravidelně překládán do češtiny (v poslední době to trochu vázne, ale měl by to být jen dočasný problém). Ovšem, může se stát, že si stáhnete anglickou verzi nebo vám hosting sám vytvoří cizojazyčnou mutaci. Vy si web nastavíte, vložíte články a ejhle, uvědomíte si, že potřebujete nahodit češtinu.

 

Začínáme s WordPressem, 6.část – Menu

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Pakliže se zrovna s WordPressem právě seznamujete, můžete být rádi, že jste nezažili éru bez možností úprav menu. Tehdy se do něj automaticky vecpaly všechny pages a upravovat jste je mohli prakticky jen pomocí zásahů do šablony nebo instalací pluginů. Teď je všechno jednoduché interaktivní a prosté.

 

Advanced Custom Fields

V rubrice: Pluginy | Obtížnost:

Uživatelská pole ve Wordpressu jsou mocným nástrojem při vytváření a upravování šablon. Dejme tomu, že chcete vytvořit svou vlastní filmotéku na WordPressu. Ke každému postu budete potřeboval přidat rok vydání, originální název, herce, obrázky, další související filmy a další všemožné údaje, které vás napadnou.

 

Začínáme s WordPressem, 4.část – práce s obrázky

V rubrice: Tutoriály | Obtížnost:

Pomalu ale jistě se dostáváme do další části našeho tutoriálu pro začínající uživatele WordPressu. Co máme dnes na programu? Řekneme si, jak vkládat obrázky, jak je upravovat či jak vložit do příspěvku galerii. Dozvíte se, jak jednoduše vkládat youtube videa nebo třeba fotky z flickeru. A na závěr vám dám tip na několik pluginů, který vám usnadní práci s obrázky, ale i s dalšími médii.