Blogujte s desktopovou aplikací

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost:

Pro správu vašeho blogu či magazínu nemusíte používat výchozí webovou administraci, ale postačí vám jednoduchá destopová aplikace, která ji v některých případech zastoupí. Má to své klady i zápory. Je rychlejší, dalo by se říct i pohodlnější, pro psaní článku nemusíte být přihlášeni na internet, dodal bych ještě automatické ukládání, ale to má už WordPress na velmi dobré úrovni.

Na druhou stranu pokud máte nějakou složitější šablonu, kde článkům musíte přiřazovat určitě příznaky, tak se můžete dostat do problémů. Na obyčejné, jednoduché blogování to ale bohatě stačí.

Publikování probíhá na základě protokolu XML-RPC, který je třeba před používám aplikace povolit v administraci. Zaškrtávací tlačítko se nachází pod položkou Nastavení -> Publikování.

Nejrůznější klienty můžete najít na oficiálním webu wordpressu – codex.wordpress.org/Weblog_Client Jsou tu aplikace jak pro windows, tak pro MAC a nejrůznější mobilní telefony. Hezky zpracovaný je například Windows Live Writer. Nabídka je široká, takže určitě najdete svého favorita.

V rubrice: Tipy & Triky | Obtížnost: